Světová cyklistika zase na Jesenicku

06.08.2022

Víme, kdo to tady nemá rád. Profesionální silniční cyklisté právě jedoucí největší v Česku pořádaný závod Sazka Tour. Ten ve čtyřech etapách provede peloton Moravskoslezským a Olomouckým krajem a cyklistům naservíruje porci 700 kilometrů. Velký otazník, jestli to vryje do hlav sportovců super vzpomínky ;-)

Z pohledu Jesenicka je zajímavá sobota, kdy závod končí dvojitým výjezdem Dlouhých strání, jednoho z nejdrsnějších kopců České republiky. V neděli se barevný cirkus prožene Bělou pod Pradědem. Zvažte, jestli nezajet ke krajnici zafandit.

Nabízí se Červenohorské sedlo, kam se závodníci přiřítí asi tak ve 12 hodin a 16 minut anebo je jděte povzbudit na jinou chuťovku - výšlap na Videlské sedlo. Pokud se cyklisté nebudou šetřit, čelo pelotonu by mělo být nahoře ve 12:41. Z toho se dá podle itineráře dopočítat, že ve Filipovicích budou točit ostře doprava směr Vidly někdy pět minut před půl jednou.

Nezveme vás na žádné hobby jezdce, startovní pole tvoří česká špička vč. týmu Filipa Řehy Kasper-Elkov Hradec Králové, ale prestiž závodu potvrzuje hojná účast zvučných týmů z Francie, Německa, Belgie jako například Team BikeExchange, Bora-hansgrohe, Intermarché-Wanty-Gobért, development týmy Jumbo-Visma a Team DSM. Na kolech sedí účastníci světových akcí typu Tour de France, Vuelta i Giro d'italia. Právě v Itálii zajela celkové šesté místo aktuální česká silničářská jednička Jan Hirt a i on je účastníkem Sazka Tour. Možná zkusí vyhrát dnešní etapu.

Tipujeme, že to nebude tak žhavé ani s tou "nenávistí" závodníků k drsným Jeseníkům, borci si je užijí a do smrti si budou pamatovat, jaké to tu máme krásné.

Foto (zdroj): archiv Jan Hirt a Sazka Tour

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies