Světová cyklistika opět na Jesenicku

17.05.2018

Opět po roce se na Jesenicku dočkáme špičkového sportu světové úrovně. Na silnicích našeho okresu se utká cyklistická omladina (U23, kategorie do 23 let) na legendárním etapovém Závodu míru, s podtitulem Grand Prix Priessnitz spa 2018 https://www.zavodmiruu23.cz/zavody/zavod-miru-u23/. Včetně prologu jde o 4 etapy, přičemž nás se týká I. etapa v pátek, která startuje z Jeseníku směr Ostružná a pak nedělní III. etapa s těžkým dojezdem do lázní Jeseník. Závodníci za 4 dny ušlapou celkem 444 kilometrů, což je přibližně měsíční objem průměrného hobby cyklisty. A peloton Závodu míru bude pestrý, v akci uvidíme závodníky z 22 zemí, vč. toho s naší trikolorou.
Mi laici to teď nepoznáme, ale tutově se v pelotonu objeví budoucí hvězdy světové cyklistiky a už jen pozorovat ten doprovod, zázemí a pak výkony mladých kluků, to je zážitek.
Na třítýdenní reklamu na Francii při slavné Tour de France to samozřejmě nemá, ale propagaci Jesenicka to rozhodně pomáhá. Tak připravte vlaječky, hlasivky a zafanděte od 31.5. do 3.6., hlavně dojezd do lázní za to stojí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.