Švejdíkův postranní Kafka Band

29.03.2019

Pamatujete si taky začátek devadesátých let, jak jsme seděli u vysílání České televize a čekali, až v pořadu Kontakt zahrají videoklip Priessnitzů? Sny nebo Kam se podějem, to byla první opravdová reklama na Jesenicko.
A frontman kapely Jaromír Švejdík byl nadlouho nejvýraznějším ambasadorem našeho kraje. Přišli jiní, ale charismatický umělec se staral a dál stará o to, že v Praze ví, kde je Jeseník. Máme tu toho Aloise Nebela a další komiksy, že ano? A teď v březnu opět připomínka. Jak asi víte, Švejdík zpěvák má k Priessnitzům ještě dva hudební projekty, Umakart a nejnověji Kafka Band, v němž působí s Jaroslavem Rudišem. No a tohle uskupení teď vydalo novou desku Amerika, což právě oslavuje menším turné po Německu. Podle slov recenzentů je album plné melancholie, oproti předešlé desce je v něm více elektroniky a skladba Theater Oklahoma je dost možná Švejdíkův životní hit.
Nám se atmosféra okolo postavy Jaromíra Švejdíka prostě líbí a jsme rádi, že na české umělecké scéně nechává jesenický patriot tak silnou stopu.

Foto (zdroj): Salim Issa 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.