Supíkovice chystají stavební pozemky a zamýšlí další investice

13.01.2023

Ačkoli Supíkovice jsou hodně z kopce, tak my víme, že z kopce to s nimi nejde. Snaží se o to devítičlenné vedení ani ne sedmisethlavé obce.

Povídali jsme si se staronovým starostou Romanem Bicanem, vlastně už matadorem mezi místními politiky, zajímali jsme se o letošní investiční plány Supíkovic. Vlastně i proto, že v roce 2024 zde budou slavit 740 let od první zmínky z roku 1284, tehdy pod názvem Supicovici.

Supíkovice dlouhodobě trápí nedostatek dětí pro mateřskou i základní školu, změnit to má dotažení starostovy dlouhodobější vize - přípravy nových stavebních pozemků. Na nich by si měli postavit domky noví obyvatelé včetně mladých rodin s dětmi. Střízlivé odhady nákladů pracují s částkou 17 milionů korun a samozřejmě se obec bude ucházet o dotace.

Během tohoto roku by se měl dočkat rekonstrukce kulturní dům, na který má přijít nová střecha a na část budovy i nová fasáda. Spolkový život je jedním z pilířů kvality života, v Supíkovicích tomu chtějí přispět. Přesně z těchto důvodů pan starosta podporuje snahu o dokončení rozhledny na Křemenáči i obnovení poutního místa na Nízké hoře.

Se stejnými pohnutkami radní Supíkovic připravují projekt opravy kulturní památky - staré vápenné pece. V tomto případě se obec spojila s polským partnerem, díky tomu by se mohlo povést zajistit potřebných 2,3 milionů korun na vylepšení jednoho z mála turistických míst Supíkovic.

Obyvatelé se pochopitelně mohou těšit na další menší investice, kterých se každoročně odehrají klidně desítky.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.