Super úsporný projekt Fenixu

14.03.2018

Společnost Fenix Group https://www.fenixgroup.cz/cs je už dávno evropským lídrem na poli výroby elektrického vytápění. Od roku 2016, kdy Fenix postavil svoji novou administrativní budovu v Jeseníku, však převzal i otěže v hledání energetických úspor. To proto, že Office Centrum Fenix bylo postaveno jako vědecký experiment, stavba ve standardu 2020 a testovací projekt, u něhož se sleduje a vyhodnocuje jeho energetická soběstačnost. Nové sídlo je koncipováno jako dům s téměř nulovou spotřebou. Je vybaven bateriemi, které jsou při nadbytku energie dobíjeny, aby tuto energii ve špičce použily pro provoz domu. Všude kde to šlo, jsou samozřejmě instalovány produkty značky Fenix. Cílem je potvrdit si, že budoucnost tkví v elektřině.
Pokud jste fanoušci úspory energií, můžete se na klíčové parametry budovy dívat online na tomto odkaze https://data.fenixgroup.cz/index.php.
Ještě dodáme, že dílo stálo přes 15 milionů korun a v odborných kruzích sbírá mnohá ocenění, např. Environmentální počin roku v energetice apod.
Máme radost, že máte radost, že v Jeseníku máme tak významnou firmu. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies