Sudetikus, Brontosauři a Lukáš Abt obnovují stezku na Zlatý chlum

07.10.2023

Se člověk někdy ptá, kde berou tu energii, pouštět se do dalších a dalších úkolů, které si navíc zadávají sami. No ano, řeč je o Spolku Sudetikus a o Lukáši Abtovi. Tentokrát spojili síly při obnově části historické turistické trasy – modré vedoucí na rozhlednu Zlatý chlum.
Jedná se o závěrečný úsek několika stovek metrů, kde pěší běžně jdou po červené značce. Jenže Sudetiku ani Lukášovi nedá spát, že na modré mají turisti šanci projít kolem dvou pramenů – Antonín I a Antonín II. Antonín I obnovily Arcibiskupské lesy a statky Olomouc,Antonín II se snad dočká obnovy příští rok na jaře.

A nadšenci jsou na nejlepší cestě. Zorganizovali kvůli tomu už pár brigád, na tu poslední přilákali i dobrovolníky z Hnutí Brontosaurus. Ze "stavebního deníku" namátkou citujeme: odvodňování podmáčených úseků, vyskládávání velkých kamenů, odkopávání drnů, vyrovnávání stezky… Krumpáče, motyky, hrábě, nůžky a pracovní rukavice na silných a odhodlaných rukou v akci. Tak vypadá, když se maká na hezčím Jesenicku. To všechno proto, abychom se my všichni na Zlaťák mohli dostat (staro)novou trasou, po které kdysi chodívali lidé v sukních a oblecích.

Není ještě úplně hotovo, organizátoři na jaře svolají další brigádu, sledujte facebookový profil Spolku Sudetikus.

Foto (zdroj): Spolek Sudetikus

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies