Studentská soutěž s chytrými brýlemi zahájena

02.06.2021

Symbolicky v prostorách CoworkJes, tedy místa, které je hubem IT komunity Jeseníku, byla včera oficiálně zahájena soutěž 'Vodafone AR Challenge'. Jejím cílem je zapojit studenty zdejších středních škol do vymýšlení aplikací, jež by na Jesenicku využily zapojení města do projektu '5G pro 5 měst'.

Šest odvážných soutěžních týmů (3 z gymnázia, 2 z průmyslovky, 1 z obchodky-hotelovky) si nechalo představit brýle Nreal light a 5G mobil. Tyhle dvě technické pomůcky mají hrát v projektových záměrech hlavní roli. Jejich využití, nejlépe v oblasti cestovního ruchu, zdravotnictví nebo vzdělávání, bude to, co porotci budou po studentech požadovat. Soutěží mezi sebou nejen tři zdejší školy, ale ještě školy z Karlovarska a Ústí nad Labem.

Město Jeseník, Inovační centrum Olomouckého kraje a positivJE pro jesenické týmy připravilo dvě setkání s mentory z oblasti IT (Tomáš Posker, Martin Mikulec, Martin Kolář, Petr Vítek, Josef Holán a Jakub Vodák - o všech jsme na positivJE psali), kteří se pokusí studentům pomoci s přípravou co nejzajímavějších projektů. Už na včerejším setkání zaznělo, ať si děcka hlídají klíčové parametry typu jaký problém řeším, jak unikátní moje řešení je a komu má moje řešení sloužit, tak uvidíme, co do 25. června děcka vymyslí :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.