Studenti Střední školy gastronomie, farmářství a služeb nakrmili celebrity

30.05.2022

Kvízová otázka - jeden učeň oboru kuchař číšník stráví tři roky na praxi ve školní kuchyni, druhý student chodí na praxi do horského hotelu. Koho z nich si po vyučení vezmete do svojí restaurace?

Záměrně jsme ten příklad přepálili, ale snažíme se poukázat na to, jak důležité je žáky učebních oborů už během studia držet co nejblíže reálné práce. Protože se nám taky děje, že absolventi oborů, jako je pekař, kuchař, číšník, řezník apod. často nepokračují ve zvolených profesích a z gastronomie a potravinářství odcházejí.

Za dobrý pokus běh dějin otočit, považujeme hned dvě ostré zakázky pro žáky Střední školy gastronomie, farmářství a služeb, kde právě budoucí gastronomy připravují.

Nejprve si žáci udělali dobré jméno u pražského hereckého souboru, který zavítal do jesenického Divadla Petra Bezruče. Nad rautem připraveným budoucími kuchařkami a kuchaři se rozplývaly herečky hry 'Nejstarší řemeslo' Valérie Zawadská, Jana Švandová, Michaela Dolinová, Veronika Gajerová a Zuzana Slavíková.

Jen o pár dnů později si na studeném rautu gastronomické školy pochutnávali účinkující a hosté na jesenickém Zahájení lázeňské sezóny. Herec Miroslav Etzler, zpěvačka Lenka Filipová i všichni ostatní, kteří měli možnost okusit z připraveného občerstvení a určitě ocenili, že za všemi výrobky stojí šikovné ruce a vycvičené chuťové pohárky holek a kluků SŠ gastronomie, farmářství a služeb.

Foto (zdroj): SŠ gastronomie, farmářství a služeb

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.