Studenti sobě i nám - YesMajáles

13.06.2019

Ne, ne, positivJE není kalendářem akcí, naopak, jen výjimečně si troufáme vám plánovat osobní čas, nejde-li o positivJE FESTIVAL ;-) ale jsou situace, které naši pozornost zasluhují.
Ani tentokrát nepůjde o sdělení typu 'dne toho a toho se tam a tam koná to a to'. Tady jde o majáles, jehož existence v každém středoškolském městě signalizuje, že na těch školách je atmosféra OK. Jako když v čistém potoce můžete vidět raky, je alespoň pro nás YesMajáles důkazem, že studenti zdejších středních škol žijí v podnětném prostředí, které je dává dohromady, které jim dělá studentský život ještě sladším, a které minimálně ty, co akci zajišťují, o trochu lépe připravuje na dospělácký život.
Nejsme překvapení, že se Jeseník dočkal svého majálesu. Školy do sebe investují, vysílají žáky na stáže a Erasmy, nabízejí speciální výukové programy, otevírají kroužky, posílají žáky na soutěže, podporují jejich osobnostní rozvoj, zakládají školní parlamenty ... Děcka se odvděčují tím, že pro sebe a pro nás tuhle sobotu 15. června uspořádají nultý ročník YesMajálesu, takže průvod z náměstí, volba krále/královny, hudba, dýdžejové ... Založí se skvělá tradice a možná to drobně přispěje k tomu, že neodejde na střední školy mimo okres okolo 60 % deváťáků, jak to ukázalo dotazníkové šetření. Nepřeceňujeme majáles, klíčová je odborná kvalita školy, ale do středoškolského Jeseníku YesMajáles patří.
Pomocnou ruku studentům podal WooX, který majáles "připnul" k vlastnímu festivalu WooXUP, tak mrkněte na program obou akcí a v sobotu vyrazte za zábavou + podpořit středoškoláky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.