Studenti hotelovky a obchodky sobě

06.12.2019

Jako nebudeme tvrdit, že by to tak nemělo být automaticky, ale vždycky potěší, když vidíme aktivní mladé lidi, kteří se zajímají o svoje okolí. Ta "dospělácká moudra" o teenagerech zabořených do mobilů asi nesedí na každého.
Před pár dny studenti Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie dotáhli svůj vlastní projekt - školní klub. Šlo o nevyužitou třídu, kterou žáci vlastnoručně vymalovali, vybavili nábytkem (hlavně gauče nesmí chybět), nainstalovali projektor na promítání filmů, přinesli stolní fotbálek(!) jako v Google :-) A relaxační zóna může sloužit, když se mladým bude kouřit z hlavy. Protože aktivit nad rámec výuky na škole nemají málo - např. barmanský kurz, soutěž v polském jazyce, stáže ve Francii, kooperaci s polskou Opolí aj. Za realizací klubu stojí aktivita školního parlamentu, ale zapojili se i "neposlanci", aby společnými silami posunuli kvalitu školy, její volnočasové zázemí, zase o kousek výš.
Kdo by chtěl klub omrknout a vůbec si projít celou školu, ve čtvrtek 12.12. tam mají den otevřených dveří, tak si ji budete moci prohlédnout, pohovořit se žáky i s učiteli... a na vlastní oči se přesvědčit, jak škola spolupracující s Univerzitou Palackého, zprostředkovávající zahraniční praxe či vyučující polštinu vlastně funguje.
V tomhle školním roce jsme na hotelovku s obchodkou rozšířili přednáškový seriál positivJE MOTIVATOR a ze zdejších studentů máme dobrý pocit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.