Studenti eMka na odborných soutěžích

28.03.2022

Je velké mistrovství, připravit během tří let odborníky pro strojařské obory. Však to taky na praxích mají na starost mistři odborného výcviku. Pro ty je vítanou pomocí, když mohou své svěřence vysílat na středoškolské soutěže. V tu chvíli máte o motivaci učňů postaráno, a k tomu získáváte srovnání s vrstevníky z jiných škol.

Střední průmyslová škola Jeseník vyslala v březnu své žáky na dvě klání v odborných dovednostech. Tou první byla soutěž strojních mechaniků - zámečníků 'Kovo Junior 2022', která proběhla na Střední škole řemesel v Šumperku. Tam si to v krajském kole rozdaly děcka ze šesti středních škol. Zručnost prezentovalo 10 týmů, mezi nimi Mikuláš Kowařovský a Alexandr Šmíro, jejichž snažení jim vyneslo 4. příčku.

Obdobná soutěž, jen zaměřená na obráběče kovů, se odehrála na mohelnické Střední škole technické a zemědělské. Mezi reprezentanty sedmi škol Olomouckého kraje nechybělo ani eMko. I když se nikdo z jesenických nevklínil mezi dva nejlepší, kteří postoupili do celorepublikového finále, účast se rozhodně počítá. Stává se neoddělitelnou součástí zkušeností, jež budoucí obráběči jednou využijí.

Zlaté české ručičky platí a platit budou, když budou zručnost a kreativita dobře placeny.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.