Studenti 4 zemí se spojili na gymplu

27.10.2019

Jesenické gymnázium je vyhlášené tím, jak moc jsou jeho žáci zapojeni do mezinárodních projektů, kolik výměnných pobytů a studijních stáží proběhlo přes Erasmus, kolik toho procestoval R.U.R. team...
Nejčerstvější aktivitou je mezinárodní setkání studentů a učitelů gymnázií ze čtyř zemí - Česka, Dánska, Belgie a Lotyšska. To proběhlo na začátku října na půdě Gymnázia Jeseník a jeho hlavní náplní bylo v mezinárodních skupinách vytvořit vzdělávací videa. To studenty nutilo mluvit anglicky, kreativně přemýšlet a k tomu se učit techniky kamerování, střihu apod. Všechno fajn věci pro jejich profesní budoucnost.
Bonusem pro Jesenicko i zahraniční hosty byl týden strávený v našem okrese, samozřejmě okořeněný poznáváním zdejších krás. Jeseničtí hostitelé návštěvníky vzali do lázní, do Adrenalin parku v České Vsi, do jeskyní Na Pomezí, ale taky do Velkých Losin. Třeba se sem někteří jednou vrátí i se svými rodinami.
Jen víc, jen houšť tyhle internacionální věci, nesmírné obohacení pro naše děcka a taky přispění k lokálnímu patriotismu, o tom žádná.

Foto (zdroj): archiv Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.