Student Mikuláš Kowařovsky v TOP 10 strojních mechaniků ČR

02.05.2023

Co uděláte, když vám na pohovor do firmy přijdou dva absolventi stejné střední školy, kdy jeden bude mít v životopise "jen" výuční list a druhý v kolonce zkušenosti uvede 'účast na Mistrovství ČR'? Že budete mít tendenci vzít toho se soutěží? ;-)

Je důležité, aby žáci a studenti, jakmile trefí profesi, dělali co nejvíce nad rámec standardního učení a praxe. Letní brigády, soutěže, stáže, kurzy…, cokoli, co jim před první ostrou prací pomůže získat zkušenosti. A střední školy je v tom musí všemožně podporovat. Dává to výsledky.

Kupříkladu tak, jako Mikuláš Kowařovsky, který za sebou má celostátní kolo soutěže KOVO Junior. V něm si to v odborných dovednostech rozdali středoškoláci oboru strojní mechanik z celé ČR. Už jen postup do národního finále je úspěch a povzbuzení třeťáka Mikiho. Ten si nakonec z Domažlic dovezl 10. příčku.

Vzhledem k tomu, že strojírenství na Jesenicku dává práci stovkám lidí, nemáme o Mikulášovu budoucnost nejmenší obavy. Některé zdejší firmy pochopily a navazují s eMkem intenzivnější spolupráci. Účastníky středoškolských soutěží pochopitelně sledují taktéž, v pravý čas jim pak nabízejí práci.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.