Strojní průmyslovka investovala do studentů

23.10.2018

Tahle země stojí na průmyslu. Má zde silnou tradici, tisíce skvělých inženýrů a napojení na světové trhy. Svou 'troškou do mlejna' už mnoho let přispívá i zdejší strojní průmyslovka 'eMko', která pro tohle odvětví vychovává nové pracovníky. Pod vedením ředitele Jiřího Viterny škola ožila a velmi aktivně se snaží reagovat na trendy, které do strojírenství přicházejí.
Čerstvým počinem je velké zkvalitnění strojového parku školy. Modernizace učebny dílen přinesla škole tři nové stroje, na nichž studenti budou pilovat své praktické dovednosti. Kdyby vás zajímal detail, pak jde o konvenční soustruh, frézovací a vrtací centrum a CNC soustruh.
Je nesporné, že kvalita infrastruktury školy je významným kritériem při podávání přihlášek a čím více dětí bude studovat strojírenství, tím lépe pro zdejší podniky typu Ondřejovické strojírny, SeMaCo a další. Ne náhodou už některé zdejší firmy se Středním odbornou školou a Středním odborným učilištěm strojírenským a stavebním spolupracují. Tak ať se daří.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.