Stovky tisíc korun jako podpora sedmi venkovských prodejen

18.05.2024

Šéf marketingu Skupiny COOP Lukáš Němčík by mohl vyprávět, jak ekonomicky náročný je provoz jejich prodejen v těch nejmenších vesnicích. A přitom pro obyvatele je fungující obchod smíšeným zbožím naprosto základní věc. Někdy je pak úkolem politiků tohle ošetřit a místní obchůdky podržet.

Na Jesenicku s tím pomáhají dotace Olomouckého kraje, který každoročně přispívá na provoz desítek prodejen v celém kraji. Letos rozděluje 11 milionů korun pro malé prodejny s potravinami v obcích do 1 tisíce obyvatel. Dotace na jednu maloobchodní prodejnu nesmí překročit 100 tis. korun.

Máme k dispozici seznam žadatelů z Jesenicka, jimž byla finanční podpora schválena. O něco lépe se tak letos bude dýchat potravinám provozovaným Jednotou Zábřeh (COOP) v Uhelné (100tis. Kč), Bílé Vodě (100tis.), Staré Červené Vodě (100tis.), Kobylé nad Vidnavkou (100tis.), Vlčicích (100tis.), dále potravinám Marcely Vašinové ve Studeném Zejfu (100tis.) a prodejně v Ostružné (100tis.).

Šíří sortimentu nemohou tyto malé obchůdky supermarketům konkurovat, ale život na vesnici bez nich by byl složitější. Pánbůh zaplať za ty dary.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Jednota Zábřeh

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.