Stopa Petra Kellnera na Jesenicku

30.03.2021

Nešlo včera dostat z hlavy šokující zprávu, že Česká republika ztratila nejbohatšího, největšího, nejúspěšnější, nejdůležitějšího podnikatele své země.

Široce rozkročený byznys skupiny PPF sahal i na Jesenicko a ačkoli zde neoperuje žádná Kellnerova firma přímo, přes své společnosti ovlivňuje život i našeho okresu. Jako vyjádření respektu k Petru Kellnerovi vám nabízíme krátký detail působnosti PPF v Jeseníku.

Do první podnikatelské ligy naší země vstoupil koupí České pojišťovny, jíž později odprodal Italům. Kdo z vás neměl v tomhle období u České pojišťovny nějakou pojistku, co?

Posuneme-li se do finančního sektoru, v němž PPF hrála vysokou hru, pak je to splátková společnost Home Credit a moderní Air Bank, pod kterou navíc zaparkoval poskytovatel peer 2 peer půjček Zonky. A to si Kellnerovi lidé pravděpodobně dojdou pro Moneta Money Bank.

Ve sféře telco asi všichni víte, že PPF vlastní mobilního operátora O2, ale také provozovatele telekomunikačních sítí Cetin. O2 má na Masarykově náměstí značkovou prodejnu.

Prostřednictvím Škody Transportation, která ovládá šumperský Pars nova, se po zdejších kolejích rozhodně prohání lokomotivy či motorové vozy, jež prošly moderznizací právě v Šumperku. I to je ve vlastnictví PPF.

Kde je PPF asi nejvíce přítomna v okrese Jeseník, jsou televizní přijímače v domácnostech, kde běží TV Nova. Tu Kellner koupil minulý rok. Už podruhé.

Jako každý moderní podnikatel, se i Petr Kellner věnoval charitě a společenské odpovědnosti. Však jeho prestižní gymnázium Open Gate absolvovala lipovská Thea Kratochvílová, která je teď stipendistkou The Kellner Family Foundation na britské University of Cambridge.

Co nejde opomenout je inspirace, kterou Petr Kellner mohlo být pro současné i budoucí podnikatele Jesenicka.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.