Stipendia na studium v zahraničí pro jesenické středoškoláky

21.06.2020

I bychom věděli, co taky pomůže pozvednout tenhle region. Když se nám podaří nabídnout těm nejtalentovanějším či nejpracovitějším absolventům středních a vysokých škol smysluplnou profesní seberealizaci, oni to tu zkusí. Znamená to svěřit jim kvalifikovanou práci, zabývat se jejich osobním rozvojem, klidně jim nabídnout kariérní program, a taky je slušně zaplatit. Protože takoví lidé zaměstnavatelům velmi rychle splatí tuhle investici v podobě skvěle odváděné práce, loajality a zájmu o růst firmy.
Jedním z nástrojů, jak už během školy vychovávat budoucí lídry, je dopřát jim studium v zahraničí. Může to být několikatýdenní stáž, jeden semestr, výměnný pobyt či celý školní rok, ale hlavně je nechat žít aspoň chvíli venku. Pomáhat s náklady na tyto zahraniční výjezdy se v rámci možností snaží i Olomoucký kraj, který každoročně vypisuje studijní stipendia do zahraničí pro žáky SŠ, VOŠ i VŠ. Měsíčně to mohou být až 3 tisíce korun, které student může použit na úhradu výdajů spojených s cestou (letenka, jízdenka), pobytem (nájem) a studiem (studijní materiály).
Asi většina z vás, kdo má doma dítě školou povinné tuší, že studium v zahraničí je možné, tak se může hodit vědět, že jsou tady nějaké krajské peníze aspoň trochu snižující vaše náklady.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies