Štědré Jesenicko

30.01.2019

I nejbohatší okres, jako že Jeseník jím není, potřebuje s mnoha věcmi pomoc svých spoluobčanů. V některých oblastech, zpravidla sociálních, prostě nestačí finance státu, kraje, města/obce na to, aby mohly být realizovány všechny prospěšné projekty a vhodné činnosti. V takovou chvíli nastupuje solidarita občanů, jíž český národ vytrvale potvrzuje. Však formát dárcovských SMS má původ v ČR.
Z tohoto typu štědrosti se nevymyká ani Jesenicko, které v předchozích týdnech ukázalo svou přívětivou tvář a v různých sbírkách a na charitativních akcích dalo dohromady nějakých pár set tisíc korun. Víme, že profesionální hasiči z Jeseníku vybrali 50 tis. korun, po stokorunách až tisícovkách se nasbíralo na různých benefičních koncertech a setkáních a podle očekávání nejúspěšnější, protože největší, byla Tříkrálová sbírka organizovaná Charitou Jeseník. V povánočním období se mezi obyvateli okresu Jeseník vybralo přesně 664 256 Kč, což je fantastické číslo, kterým se navíc o skoro 37 tisíc podařilo překonat sbírku loňskou. Výtěžek poslouží k další rekonstrukci Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Pojďme si zatleskat.
Jen nám jaksi pořád nejde na rozum ta dvojí tvář našeho národa. Na jednu stranu štědré a otevřené srdce vůči potřebným, na druhou stranu jistá míra pochybností a závisti vůči úspěšným. Tohle ale neplatí u čtenářů positivJE, to je jisté! 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies