Stavební průmyslovka spolupracuje s Cambridge

18.02.2019

Co je architektura? Jak myslet kreativně a kriticky? Jak modelovat, kreslit a designovat? Co je veřejný prostor a co všechno ovlivňuje život ve městech? Na tyhle otázky bude znát odpověď 6 studentů a 2 kantorky z jesenické střední školy strojírenské a stavební, kteří se zapojili do mezinárodního projektu 'Architektura desetkrát jinak'.
Do něj bylo eMko přizváno Vlastivědným muzeem Jesenicka, jehož ředitel Pavel Rušar je ve spojení s organizátorem projektu - University of Cambridge. Na ní právě probíhá desetitýdenní online kurz, a to je velká příležitost pro zájemce o studium architektury na vysoké škole. Studenti investují cca 4 hodiny svého času týdně, na oplátku se zdokonalí v kresbě, fotografii, práci v grafických programech a modelování a okusí styl výuky na Cambridge. Může to být skvělý impuls pro jejich budoucí kariéry a dost možná to v nich posílí i jejich vztah k rodnému městu, když se na něj po absolvování kurzu dokáží podívat i jinak, dejme tomu z pozice městského architekta.
Ředitel SOU a SOŠ strojní a stavební Jiří Viterna si spolupráci s jesenickým muzeem nemůže vynachválit. Zdá se, že když mají zájem obě strany, mohou se dít věci. Budoucím stavařům přejeme, ať je pro ně kurz maximálně přínosný a doufáme, že nabyté znalosti jednou přetaví do něčeho lokálního.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.