Stavařská akademie pro studenty SPŠ Jeseník

21.12.2022

Až půjdou absolventi stavebních oborů jesenické Střední průmyslové školy na první pohovor, budou mít oproti svým vrstevníkům náskok. Jejich škola se do nich snaží už během studia dostat něco navíc nad rámec školních osnov, co souvisí s jejich profesním zaměřením.

Na eMku v prosinci odstartoval 2. ročník Stavební akademie - série přednášek odborníků z praxe. Snaha přesně trefuje to, co je českému střednímu školství vyčítáno - malá provazba na reálný svět byznysu. Osm setkání studentů se zástupci firem jednoznačně přispěje k posílení kompetencí budoucích stavbyvedoucích, architektů a projektantů apod. s tím, co po nich trhem práce žádá.

Od prosince do března se v zasedačce SPŠ Jeseník představí například Roman Janda s Radimem Gabrišem z Fenixu, aby studentům představili elektrické vytápění a moderní řešení s fotovoltaikou. Z velké stavební společnosti Strabag do Jeseníku přijede poreferovat o výstavbě dálnice Tomáš Hlucháň. O moderních plastových dveřích a oknech promluví zástupce společnosti RI Okna Antonín Doboš a například o grafických systémech pro stavaře bude přednášet Jan Štětář z Ateliéru DEK.

Tohle je krásná ukázka toho, jak může vypadat moderní středoškolské vzdělávání - praxe, praxe a ještě jednou praxe. Palec nahoru Janě Švubové a Lukáši Pobořilovi, garanty celé Stavební akademie na eMku.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies