Starostové hájili zájmy Jesenicka

04.09.2021

Nemyslíme to nikterak bojovně, ale ono v té politice to tak někdy je, že kdo nejvíce křičí, ten nejvíce získá. Proto my bychom si od místních politiků přáli co nejvíce "křičících" výjezdů do Prahy, do Bruselu, do Olomouce... Olomoucké hejtmanství tam totiž pořádá konferenci místních samospráv, a na ní se obvykle řeší témata důležitá pro Jesenicko.

Poslední setkání starostek a starostů Olomouckého kraje proběhlo tento čtvrtek a náš region měl mezi asi dvěma stovkami starostů důstojné zastoupení. V sále jesenická reprezentace obsadila rovnou dva stoly ;-) Sestavu tvořili Zdeňka Blišťanová (starostka Jeseníku), Milan Rác (Zlaté Hory), Roman Šťastný (Mikulovice), Petr Mudra (Česká Ves), Lubomír Žmolík (Lipová-lázně), Radek Trsťan (Žulová), Zdeněk Beťák (Černá Voda) a Jan Konečný (Písečná).

A tahle osmička slyšela, jak se Kraj chystá vypořádávat s nic moc kvalitou silnic III. třídy, jak má rozmyšlenu strategii, pokud jde o čerpání evropských peněz, protože na regionální rozvoj měst a obcí Jesenicka by jich v EU nemělo být málo. Tradičně žhavým tématem bývá zdravotnictví, kde je to na krajské úrovni hlavně o modernizaci sítě záchranných služeb, kde se už nějakou dobu mluví taky o nové základně pro jesenickou záchranku. Posledním diskusním blokem byla sociální oblast, v jejíž kvalitě a rozsahu hraje pro Jesenicko Kraj důležitou roli.

Z kuloárů víme, že 8 lidí tvořících hlas okresu Jeseník se v sále neschovávalo, několikrát v diskusích jméno našeho regionu zaznělo.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies