Starostové bojovali na Kraji za Jesenicko

19.02.2023

Jestliže jsou peníze "až" na prvním místě, tak hned na druhém je komunikace. Myslíme mezi těmi, kteří mají peníze pro ty, kteří je potřebují. Protože tak nějak se dá zjednodušeně vyjádřit vztah mezi Olomouckým krajem (má peníze) a obcemi Jesenicka (potřebují peníze).

Vedení kraje každoročně pořádá Konferenci samospráv, na níž představuje plány a projekty směrem k vedení obcí. Naproti tomu ty pro změnu mají příležitost na kraj hrnou své trable a vznášet požadavky. Tenhle obousměrný dialog se do Olomouce vydali zprostředkovat zástupci Jeseníku, Zlatých Hor, Mikulovic, Písečné, Hradce-Nové Vsi a Lipové.

Kraj je tím, kdo do velké míry zajišťuje dopravní obslužnost či opravu páteřních silnic, pak musí hlas Jesenicka slyšet. Kraj má prostředky, jež může pumpovat do sportu, pak o nás hejtmanství musí vědět. Kraj obsluhuje spousty dotačních peněz, pak Jesenicko musí natahovat ruku. Kraj má spoluzodpovědnost za rozsah a kvalitu zdravotní i sociální péče, pak musí znát situaci Jesenicka. Kraj spoluvytváří regionální rozvoj, Jesenicko v něm potřebujeme mít zapojené.

Tohle všechno se na konferenci řešilo, tohle všechno od nás hejtman Josef Suchánek slyšel, tak ať se politikům daří na tom pracovat. Jesenicko je zvyklé se o sebe starat, ale s něčím pomoc Olomouce a Prahy potřebujemem.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.