Stáje Ramzová a Nýznerov měly včera koně na Velké pardubické

09.10.2023

Nikomu z vás zřejmě nemusíme legendární Velkou pardubickou představovat, je to suverénně nejprestižnější dostih každoročně běhaný na východočeském závodišti v Pardubicích. Včera se uskutečnil jeho 133. ročník a Jesenicko v tomhle neoficiálním dostihovém mistrovství republiky mělo dva zástupce.

Závod měří 6 900 metrů a koně na něm musí překonat 31 skoků, chtějí-li spatřit cílovou rovinku. To se v neděli bohužel nepovedlo ani jednomu ze dvou valachů chovaných v Rychlebských horách, i tak zasluhují Stáj Nýznerov (valach Player) i Stáj Ramzová (valach Zataro) pozornost. Zejména Nýznerov je se svými koňmi poměrně pravidelným účastníkem dostihů běhaných nejen na českých závodištích.

Kvalitu chovaných koní lze nejlíp doložit počtem vítězných a pódiových umístění, pohled na výsledky nýznerovské stáje Karla Zatloukala je více než výmluvný. Z dat Jockey clubu ČR vyplývá, že Nýznerov oslavil už 135 vítězství (32x rovina, 18x proutěné překážky, 85x steeplechase), na což jejich koně potřebovali celkem 818 startů (z toho 256 v zahraničí). Hrubý vyzávoděný zisk jsme spočítali na 34,7 milionů korun ve dvaceti třech sezónách. Se šesti výhrami je jejich největší hvězdou právě jedenáctiletý ryzák Player.

U ramzovské stáje evidujeme prozatím dva závodní roky, v nichž její koně dosáhli tří vítězství a 16 placených umístění. To majitelům stáje přineslo 529 tisíc korun. Včera jejich Zataro nedošel do cíle, ale v Poplerově memoriálu si na pardubickém závodišti připsal 6. místo kůň Lianel.

Foto (zdroj): Unsplash
Data (zdroj): Jockey club České republiky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.