Štáb Běžkotoulek v Jeseníkách

01.03.2020

Už od roku 2012 v České televizi vysílají pořad představující zimní české hory a v nich běžkařské destinace. Během těch asi 133 epizod se kamera podívala několikrát i k nám do Jeseníků. Diváci tak mohli vidět bílé stopy v Loučné nad Desnou, Lipové-lázních, Ostružné, Karlově pod Pradědem, Malé Morávce, Vrbně pod Pradědem, Kralickém sněžníku a pomyslně sklouznout se mohli po Jesenické magistrále.
Víme, zima je letos taková trochu divná, na sníh skoupá, ale ti, co mají údržbu tratí na starost, se s vypětím všech sil snaží držet v provozu desítky kilometrů bílých stop. Na jednu z výkladních skříní běžkařských Jeseníků se tento týden přijel podívat štáb Běžkotoulek. Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd, tedy jednu z nejvytíženějších tras, uvidí diváci ČT v některém z příštích dílů pořadu. Jo, moderátoři se proběhli i okolo horní nádrže Dlouhých strání.
Souhrnná sledovanost Běžkotoulek (televize včetně repríz + internet) bude, odhadujeme, v řádu nižších stovek tisíc, tak to je parádní reklama na Jeseníky ;-) Děkujeme Jeseníky - sdružení cestovního ruchu a vůbec všem, kteří se na údržbě stop a pak péči o žíznivé a hladové běžkaře podílíte. Milujeme Jeseníky.

Foto (zdroj): archiv Jeseníky - sdružení cestovního ruchu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.