SŠ gastronomie a farmářství má partnerství s brněnskou VŠ

29.01.2020

positivJE svoji budoucnost spojuje s Jesenickem, a proto moc rádi píšeme o věcech, které dnům příštím tak nějak zlepšují výhledy. A zpráva tohoto typu nám doputovala ze Střední školy gastronomie a farmářství. Ta totiž navázala spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně, což je v oborech agronomie, lesnictví, zahradnictví, ale taky ekonomie a regionální rozvoj prvotřídní škola.
Absolventi jesenické střední školy, kteří budou mít znalosti a chuť pokračovat po maturitě na vysokoškolské studium, budou moci nastoupit do bakalářského a pak magisterského programu nově vzniklého akreditovaného oboru 'zpracovatelské technologie a kvalita potravin'. Pro žáky to bude po odborné stránce přirozené pokračování studia v identické sféře, a naopak jim to znatelně rozšíří možnosti, čím se budou moci po zisku diplomu živit. Jak se Češi víc a víc zajímají o to, co jí, narůstá zájem o odborníky na opravdu ekologické potraviny, profesionály na inovace a výzkum potravin... Kromě toho budou moci zastávat manažerské pozice v potravinářském sektoru apod.
Přejeme si, ať tohle přátelství mezi střední a vysokou školou nese ovoce, ať se více maturantů uchází o navazující vysokoškolské studium.

Foto (zdroj): archiv Mendelova univerzita Brno

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies