Srdcař Martina Seidlerová

13.03.2019

Až budete ve vášnivé debatě hájit před nějakým "neznabohem" Jesenicko jako jedno z nejlepších míst v naší zemi, přidejte si k obligátním argumentům typu příroda, čistý vzduch, sportovní vyžití, dostatek vody, zlepšující se zdravotnictví, zlepšující se školství atd. i bohatý komunitní život.
My víme, vy asi též, kdo na tomhle posledním argumentu má lví podíl - Martina Seidlerová. Jesenicko je plné pracovitých lidí, nemůžeme si ale pomoct, ona je nějak nápadnější. Ona je dokonce hodně nápadná, protože její rukopis nebo rukopis "jejího" spolku Sudetikus nesou ... ehm, zkoušeli jsme to spočítat, ztratili jsme se, ale určitě desítky akcí ročně. Předně, Martina zapojila Jeseník do světového projektu Restaurant Day mezi prvním městy ČR, pak přidala Ranní kluby řešící důležitá témata, k tomu si přibrala všelijaké slavnosti jara a dýní a kejklířů a podzimu, Jesenické farmářské trhy s pulty plnými regionálních výrobků, vrhla se do politiky (tč. zastupitelka města Jeseník), je hodně agilní v Radě studentů, chce vrátit život Smetanovým sadům i s jeho letním divadlem ... Prostě má prsty ve všem, co se týká komunitního života, zapojení místních lidí do života města, co má ambici ovlivňovat kvalitu života na Jesenicku a určitě může být jazýčkem na vahách u městských lidí* řešících přesun na Jesenicko. (* městský člověk standardně žije v Praze, Brně, Ostravě apod.).
A i proto byla Zdeňkou Morávkovou, taky angažovanou osobou (Tančírna Račí údolí), nominována na cenu 'Srdcař', jíž každý rok vyhlašuje Nadace Via. No jen považte, Martina Seidlerová je mezi třemi zajímavými osobnostmi v rámci celé ČR! Pojďte té naší šikule dát hlas (zde), ale hlavně se účastněte jí pořádaných akcí, to se pobavíte, to se nasmějte, to si užijete ... Jak ji známe, titul netitul, na její entuziasmus to nebude mít vliv.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies