Spouštíme podcast s rozhovory se studenty jesenických středních škol

17.01.2022

4+1 střední školy, na nich k dispozici 33 oborů a v lavicích něco okolo 1 300 dětí - to je střední školství na Jesenicku.

Žáci osmých tříd dnes mají před důležitým rozhodováním (snad) dostatek informačních zdrojů, jakou školu vybrat. Tuny textů, fotek a videí na internetu, k tomu střední školy pořádají dny otevřených dveří, na základních školách působí výchovní a kariéroví poradci, osmáci ke všemu mají speciální předmět 'Svět práce', a do tohoto procesu samozřejmě vstupují rodiče, spolužáci a třídní učitelé.

Pro budoucí středoškoláky přicházíme s další náloží informací. Oslovili jsme Gymnázium Jeseník, Střední průmyslovou školu Jeseník, Hotelovou školu V. Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník i Střední školu gastronomie, farmářství a služeb s tím, že bychom si rádi popovídali s jejich studenty a zeptali se jich jménem osmáků na pár praktických věcí. Takové ty dotazy, které naskočí deváťákovi o škole, na kterou zvažuje jít. Studentů jsme se ptali, jak si oni vybrali školu a co je nejvíce ovlivnilo, řeč se stáčela zejména ke studiu a škole samotné, takže předměty, učitelé, vybavení tříd, jídelna, pokrytí internetem, nabídka mimoškolních aktivit apod. To vše s cílem přinést osmákům a deváťákům další pohled na školu, než jaký jim prozradí webovka nebo den otevřených dveří.

Prozatím vzniklo 11 epizod, počínaje dneškem je začínáme zveřejňovat, aby pomohly i současným deváťákům, kteří v těchto chvílích finalizují svůj výběr a vyplňují přihlášky. Jako první si poslechněte interview s Honzou Drochýtkem, studentem osmiletého gymplu, který je členem robotického R.U.R. týmu a školu má fakt pod kůží. Představil studijní směry, zmínil Erasmus... Svižný desetiminutový rozhovory si můžete přehrát anebo stáhnout ;-)

Za spolupráci při natáčení děkujeme jesenickým středním školám, platformě Vzdělávání Jesenicko a MKZ Jeseník.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies