Sporty v Jeseníku společně

09.09.2019

No konečně! Konečně je tu snaha spojit "všechny" sporty dostupné na Jesenicku a na jednom místě je prezentovat všem sportovcům i těm, kteří by sportovat mohli začít. Primárně aktivita cílí na děti a jejich rodiče.
Na svědomí to má, ne překvapivě, sám taky sporťák-horolezec David Migal. Už se nechce dívat na to, jak se tady kluby přetahují o ty samé děti. Těch jaksi není pro všechny oddíly dost, a tak to vyvolává tu větší, tu menší napětí. Možná také proto, že neexistuje jasný klíč, podle kterého by se sportům v Jeseníku rozdělovaly peníze z městského rozpočtu. Takže tělocvikáři, trenéři, a hlavně rodiče by se měli snažit rozhýbat více dětí.
Platforma Sport pro Jeseník má ambici prezentovat sportovní kluby působící na území Jeseníku jednak na webu, a za druhé v sobotu 21. září na novém sportovním hřišti jesenického gymnázia, které bude ten den slavnostně otevírat. V tuto chvíli přislíbilo účast na 12 sportů, do dne konání zřejmě přibudou další. Děti dostanou šanci si na vlastní kůži osahat třeba běžecké lyžování, gymnastiku, florbal, basketbal, tenis, karate, lezení, vodácký sport, sjezdovky, cyklistiku, jiu-jitsu a taky copoeiru.
Zásadní je dětem nabídnout tu "bonboniéru" aktivit a inspirovat je k tomu, aby se hýbaly a je úplně jedno, jestli závodně, nebo jenom pro zábavu. O přínosu sportu ke spokojenému životu vůbec nepochybujte a nejde jen o prostou fyzickou kondici.
A taky by se dalo říci, že třeba běžky a sjezdovky, cyklistika a lezení mohou přispět k tomu, že ty naše děti budou mít Jesenicko hlouběji v srdci.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.