Sportovci Jesenicka za rok 2018

27.02.2019

Sport, velká zábava a radost všech hobíků, velká vášeň a řehole všech závoďáků. Jesenicko platí za dobrou líheň úspěšných sportovců v individuálních i týmových sportech a každoročně si tento fakt region připomíná vyhlašováním nejlepších sportovců Jesenicka.
Připomeňme si jen některé elitní sportovce. Adam Fellner a Honza Pechoušek reprezentanti v běhu na lyžích, Petr Ševčík a Láďa Krobot hájící dres fotbalové Slavie, bikrosařky Eliška Bartuňková a Romana Labounkouvá, motokrosařka Jana Kořenková, sjezdařka Helena Schrommová, cyklista Matyáš Strupek, basketbalistky Laura Mikšíková a Natálie Stoupalová, další talentovaný fotbalista Honza Kadlec, florbalistka Marta Horáčková a mnoho mnoho dalších sportovců dělajících skvělou reklamu Jesenicku.
Pod záštitou České unie sportu byly včera vyhlášeny výsledky nejlepších sportovců Jesenicka za rok 2018, dopadlo takto: 
Kategorie žáci a žačky: 
Tomáš Cenek, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Jan Cimburek, SK Řetězárna, šachy
Marek Juřík, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Patrik Turza, TJ Zlaté Hory, fotbal
Ema Cenková, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika
Viktorie Sekaninová, Karate Klub Jeseník, karate
Šarlota Staňová, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros)
Kategorie junioři:
Ondřej Ježek, Klub vodáků Jeseník, kanoistika
Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Filip Řeha, Cyklistika Jeseník, cyklistika
Kategorie juniorky:
Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros
Karolína Poulíková, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Kategorie trenéři:
Jan Malysa, FK Jeseník, fotbal
Kategorie handicapovaní sportovci:
Tomáš Kajnar, TJ Zlaté Hory, cyklistika
Akce roku:
Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice: Jeseník-Vidnavské okruhy
Kategorie veteráni:
Alois Uchytil, TJ Zlaté Hory, cyklistika
Kolektivy:
Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžování
FK Jeseník, družstvo starších žáků U15 fotbal
Raft team H2O Jeseník, družstvo YOUNGSTER-YES, rafting
Kategorie muži:
Roman Augustýn, závody do vrchu, autocrossu a vytrvalostních okruhových závodech
Adam Fellner, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Martin Kučera, Paraklub Jeseník, parašutismus
Kategorie ženy:
Helena Schrommová, sjezdové lyžování
Hanka Slúková, TJ Zlaté Hory, silový trojboj
Osobnost sportu:
Jiří Tománek, TJ Zlaté Hory, fotbal
Absolutním vítězkou ankety 'Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník za rok 2018' se stala cyklistka Romana Labounková, odchovankyně Bikrosklubu Jeseník, držitelka světového titulu ve fourcrossu a majitelka mnoha světových, evropských i národních medailí, účastnice olympiády a dnes hlavně trenérka bikrosu.
Všem gratulace k ocenění, poděkování za reprezentaci okresu a přání dalších úspěchů posílá positivJE i jeho čtenáři.

Foto (zdroj): mtbs.cz