Sportování v Jeseníku je zase o něco snazší

11.12.2021

Sportovní hala (fajfka), skate park (fajfka), umělá ledová plocha (fajfka)..., k tomu se mluví o aréně individuálních sportů v bývalých kasárnách. To vypadá, že město Jeseník naplňuje jednu ze svých komunikačních linek - Jeseník město sportu.

A protože sportovišť v majetku města přibývá, přichází jejich dvorní správce - Technické služby Jeseník, s webovým portálem, na němž se nejen všechna zařízení prezentují, ale taky zde na jednom místě najdete informace potřebné k hladké rezervaci daného sportoviště.

Není toho zase tak málo. Sportovní hala je centrem indoorových sportů, nabízí kurty na badminton, hřiště na všechny halové kolektivní sporty typu basketbal, florbal, futsal a navíc skvělou lezeckou stěnu. Wellness na koupališti je o regeneraci a odpočinku v sauně nebo vířivce, prohřátí těla po lyžovačce. Ledová plocha je nejnovějším přírůstkem do sportovní rodiny, kde se bude v zimě bruslit a hrát hokej, neopomeňme víceúčelovost hřiště v letní sezóně, kdy na něm půjde hrát basketbal, florbal, volejbal, tenis... Největším hitem léta se bezpochyby stal bukovický skate park pro skejťáky, koloběžkáře, BMXkaře a inline bruslaře. Trefa do černého, tahle investice. Víceúčelové hřiště je ještě v Dětřichově, tam si od správce taky můžete půjčit branky a sítě. V Bukovicích se bude díky participativnímu rozpočtu 'Tvoříme Jeseník' vylepšovat venkovní plácek na malou kopanou. A nezapomínejme, že tady máme taky tři fotbalová hřiště, z toho jedno s umělo trávou a velké letní koupaliště, i to jsou městská sportovní zařízení.

Tak sportu zdar!

Foto (zdroj): Technické služby Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.