Splněný sen Pepy Holána

05.02.2019

Precizní a na sebe extrémně přísní lidé mají těžký život. Všechno dělají na 120 %, s průměrem nejsou spokojení, ta práce, byť vede ke kvalitnějšímu výsledku, je pomalejší ... Známe klučinu z Písečné, který přešvihl rozpočet projektu trojnásobně a čas pro realizaci dokonce 12x! Jenže ten výsledek.
Řeč je o Josefu Holánovi, na VÚT Brno vystudovaném informatikovi, co žije v jihomoravské 'zatáčce před Prahou' (sorry Brno) a živí se jako projektový manažer v úspěšné technologické firmě. Jeho "úlet" se však netýká zaměstnání, nýbrž koníčku, který je o vůni benzínu. Náš Pepa si jako mlaďoch řekl, že rozbije prasátko a koupí si nějaký starší sporťák, aby ukojil svoji touhu po sportovní jízdě. Když půl roku nenacházel nic smysluplného, narazil na stavebnici K-1 Attack. Do téhle káry (pardon, sady trubek, plastů, 4 kol apod.) se okamžitě zamiloval, vypláznul asi 600 tisíc korun a ... Místo aby stavbu svěřil profi dílně, která by mu za půl roku předala super sporťák, rozhodl se, že si auto postaví sám. No a jsme na těch 6 letech stavby a celkových nákladech atakujících 2 miliony. Co chcete, když Pepa kupu věcí stavebnice upravoval, předělával. Třeba motor je prakticky zcela jiný, díly nakupoval v USA, Japonsku. Vymýšlel si, tunil a zdržoval se a prodražoval si to. Považte sami z fotek, jestli byste tomu dali 4000 hodin času, jako to udělal náš hrdina.
No je to borec, bílý krasavec SnowStorm s 260 koňmi pod kapotou jezdí, z nuly na sto do zvládne lehce nad 4 sekundy a Josef je šťastný jako malý kluk. Teď, po šesti letech. Vám říkáme, že puntičkáři trpí ;-) Jenže právě z nich se často rekrutují světoví lídři a mega úspěšní lidé.
Jo, až na Jesenicko dorazí jaro (cha chá), budete moci vidět auto v akci i tady, Pepa Holán má od kamarádů a spolužáků objednávky na svezení.
Celý projekt, od zakoupení stavebnice po smontování celého auta si můžete projít zde

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.