Speciální školka na ZŠ Fučíkova

09.09.2018

Víte, jak tolik apelujeme na kvalitnější vzdělávání? Nemůžeme tím samozřejmě myslet jen lepší vysoké školy, nové výukové metody matematiky, rodilé mluvčí na cizí jazyky a technologiemi našlapané učebny. Vzdělávací systém musí pamatovat i na ty, kteří se třeba nenarodili úplně zdraví a jejich život se nevyvíjí jako podle šablony.
V tomto smyslu se skvělý počin povedl Základní škole Fučíkova v Jeseníku, kde letos otevřeli speciální školku, respektive třídu pro tělesně a mentálně postižené děti. Ačkoli se český školský systém snaží různě hendikepované děti zapracovávat do běžného vzdělávání, jsou rodiče postižených dětí, kteří si přejí, aby jejich ratolesti navštěvovaly specializované školy. V nich se dětem s jistotou dostává prvotřídní péče a tyto pak nejsou pod tlakem "zdravé" většiny. Pro Jeseník a celé Jesenicko to znamená další typ vzdělávání, které je rodičům k dispozici a okres posouvá z hlediska kvality dostupných služeb zase o něco výše. I když se jedná o takto specifickou věc.
Učitelům a panu řediteli Bílkovi fandíme a přejeme, ať se jim podaří dotáhnout i otevření podobné třídy na své pobočce ve Vlčicích.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.