Sociální sektor na Jesenicku jede

11.09.2019

Není od věci se čas od času zastavit, nebo aspoň zpomalit v tom honu za penězi a zbytnými věcmi a podívat se na náš svět poněkud jinou optikou. Totiž, ne vždy a všichni jsme dost zdraví a silní na to, abychom se mohli dostat i jen k základním životním potřebám. Z různých důvodů. A kapitalismus je dosti tvrdý na to, aby to část lidí bez externí pomoci nezvládla.
Vztáhneme-li to na Jesenicko, chudší Jesenicko, zcela přirozeně je skupina lidí závislých na podpoře a pomoci taky nemalá. Naštěstí je na to náš region připraven. A i když se asi oprávněně říká, že peněz na pomoc 'slabším' není nikdy dost, sociální sektor tu máme rozvinutý. Důkazem nechť vám je zítřejší přehlídka 'Společně pomáháme', kdy se na jednom místě (Masarykovo náměstí v Jeseníku) budou prezentovat ti nejzásadnější poskytovatelé sociálních služeb na Jesenicku. Organizace plné zaměstnanců, kteří prostě mají srdce na správném místě a den co den pečují o lidi staré, nemocné, hendikepované, nízkopříjmové, sociálně vyloučené... Prezentaci neziskovek si nepředstavujte jako nějakou statickou nudu, půjde o velmi interaktivní a zábavnou formu. Člověk v tísni, Boétheia, Darmoděj, Zahrada 2000, Charita Jeseník, Diakonie ČCE Sobotín, Maltézská pomoc a další vám, ano, představí svoje služby, ale taky se ponasnaží dostat se vám pod kůži přes hry, workshopy, vystoupení, prodejní stánky, výstavy, dny otevřených dveří... a vy si za a) uvědomíte, že zaměstnanci tohoto neziskového sektoru jsou nepostradatelnou součástí Jesenicka a fakt tvrdě pracují a za b) rádi uvidíte, že v případě, až se vás něco z výše zmíněného bude týkat, na to nebudete sami.
Pokud vás akce chytne za srdce, stavte se i na náměstí Svobody, kde bude mít ten den autorskou výstavu sociálních a pouličních fotek na stromech Adéla Raifová. Se zdá, že manželé Raifovi jsou specialisté na jednodenní výstavy - Adéla zítra fotky v parku, Filip měl kresby na positivJE FESTIVALU. Se to aspoň neokouká :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.