Sociální pomoci tu pro potřebné není málo

15.06.2018

V médiích čteme, jak to v ČR šlape, HDP roste, nezaměstnanost klesá, všichni jsme zdraví, chytří a krásní ... Ale my víme, že nežijeme v pohádce. A ačkoli si dál stojíme za tím, že okres Jeseník je super místo pro život, máme v sobě dostatek soudnosti, abychom si uvědomili, že na tom nejsou všichni stejně, a že je zde nemalá skupina lidí, která potřebuje naši pomoc.
Proto jsme velmi rádi, že na Jesenicku působí takové množství subjektů zabývajících se sociální problematikou. Potvrdila to jejich nedávná přehlídka 'Společně pomáháme', kdy se na Masarykově náměstí v Jeseníku představilo mnoho z nich.
Tady jen stručný výčet těch známých a aktivních - Darmoděj, z.ú. - poskytovatel sociálních a zdravotních služeb; BOÉTHEIA - provozovatel azylového domu; ZAHRADA 2000 z.s. - poskytovatel sociálních služeb, věnuje se především duševnímu zdraví; SONS ČR, z.s., oblastní odbočka Jeseník - organizace nevidomých a slabozrakých; Diakonie ČCE Sobotín - provozovatel Domu na půl cesty v Jeseníku; SOUŽITÍ 2005, o.p.s. - poskytovatel sociálních služeb v Mikulovicích. A je jich víc, tohle jsou jen ti, kteří se prezentovali v rámci veletrhu 'Společně pomáháme'.
Chceme, abyste věděli, že když se dostanete do problémů, máte se na koho obrátit. Potlesk na otevřené scéně všem sociálním pracovníkům.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.