Smutný, ale poučný výlet žáků ZŠ Žulová do Terezína

05.03.2024

Jako super, že si dneska dokážete všechno 'vygooglit', jenže zkuste být v takové době učitel základní školy a mít aprobaci například na dějepis. Osvědčenou cestou je vtáhnout žáky do děje(pisu) fyzicky, nechat je si na historii opravdově sáhnout.

Žulovská základní škola připravila pro děcka výlet za dějinami nejstrašnější historické události – 2. světové války. Seminář v Památníku Terezín žákům připomněl oběti nacistické perzekuce. Během dvou dnů se žáci dozvěděli "stokrát" víc, než by do sebe dostali klasickým učením ve třídě. Ředitel Petr Vylíčil nám motivaci školy popsal následovně: "Seminář je z mého pohledu skvělým pomocníkem při budování etických a občanských kompetencí. Vede žáky k zamyšlení, kam až mohou vést předsudky, které každý z nás má a se kterými je třeba pracovat. Žáci si uvědomí, jak může dopadnout zneužití moci, jak moc důležité je učit se kritickému myšlení a dát si pozor na propagandu. Vede je také k poznání konkrétních příběhů lidského utrpení a hledání paralel s dnešním světem.".

Vsadíme se s vámi o co chcete, že po tomhle zážitku žulovští žáci na klíčové informace o hrůzách války nikdy nezapomenou a tuhle "hodinu" dějepisu si budou navždy pamatovat jako jednu z nejlepších.

Foto (zdroj): ZŠ Žulová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.