Smetanovy sady se derou na společenskou mapu

28.06.2018

V čase všemožných evropských a krajských dotací, ze kterých ne vždy vznikají smysluplné věci, je potřeba kvitovat každou dobrovolnickou snahu. Angažovaní občané jsou pro obce hotovým požehnáním, a právě s jejich přispěním v obcích a městech kvete komunitní život. Ten potlačuje sterilitu a zvyšuje atraktivnost místa pro běžné občany.
Typickým příkladem výše popsaného jsou snahy zapálených dobrovolníků vrátit život do největšího městského parku v Jeseníku, Smetanových sadů. Některé aktivity jste už určitě zachytili, positivJE se velmi zamlouvá čerstvá snaha oživit úplně nové místo - náplavku pod Tindalovým pramenem. Zdánlivě nevinná akce svedla dohromady desítky lidí, kteří se v několika etapách zapojili do vyčištění náplavky, jež se tak může stát zcela nečekaným místem odpočinku a nových zážitků. Nechť zvedne ruku ten, komu není zvuk tekoucí vody, nejde-li o protékající záchod, příjemný a v parném létě ...
Spolky Sudetikus a Živa Natura, Technické služby a místostarostka Blišťanová vyhrnuli rukávy a dílo se rýsuje. Nabídněte svou pravačku a levačku, nebo aspoň zavítejte do parku a otestujte nové místo.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.