Slavia zase "kradla" v Jeseníku

12.04.2019

Jesenické sparťany to možná nechá v klidu, slavistům však tečou slzy štěstí, no a zbytek ... On tady fandí někdo někomu jinému? No dobře, všichni ostatní plus nefanoušci mohou mít radost.Radost, že máme další dva kluky ve fotbalové Slavii Praha, pro skalní - u sešívaných. Tohle už není náhoda. Kolik je Jesenicko schopno vyprodukovat fotbalistů řekněme s ligovým potenciálem, vždyť to jsou jednotky kusů. No a čtyři z nich se právě teď potkávají v tréninkovém centru v Edenu, byť ve třech kategoriích. Těmi nejmladšími přírůstky jsou dvojčata Adam a Miloš Pudilovi, jejichž aktuální fotbalový um je natolik významný, že kvůli němu Slavia sáhla k ne úplně tradičnímu kroku, angažovala kluky už v jejich čtrnácti letech! Takže Pudilovi v pololetí 8. třídy ZŠ sbalili kufry a přestěhovali se do Prahy, kde aktuálně bydlí, považte, u asistenta trenéra. To jenom potvrzuje, že slávisté v Milošovi s Adamem vidí velmi nadějné fotbalisty. Ačkoli do velkého dospěláckého fotbalu je cesta ještě trnitá, víme.
A ten vývoj byl ukázkový - kluci začali v benjamínkách pod vedením táty Miloše v rodných Supíkovicích, v deseti letech přišel přesun za vyšší fotbalovou kvalitou do FK Jeseník, během toho účast na různých fotbalových výběrech, pak se dostali do hledáčku skautů ... No a teď borci válí v SK Slavia Praha U14.
Jako klobouk dolů, do čeho se celá rodina Pudilova pustila, rodiče i kluci zaslouží uznání za odvahu a my musíme držet palce teď už čtyřem vyslancům Jesenicka. Petr Ševčík, Laďa Krobot a dvojčata Pudilovi se teoreticky mohou za pár let potkat v mužském A-týmu Slavie. A když to nevyjde v mužích, pak jednou za staré pány Jeseníku/Supíkovic určitě ;-)  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.