Skorošický Stomix investuje do budoucnosti

04.08.2020

Neumíme šetřit se slovem inovace, protože jeho obsah je něco, co náš region potřebuje jako sůl. Umíme se radovat z každé věci, která tomu slovu dává náplň, jako třeba teď skorošický výrobce omítek, barev, penetrací a lepidel Stomix.
Firma s více než 25letou historií, co je od roku 2011 součástí německého koncernu Sto, se v poslední době mění. Jako uvědomělá společnost, které záleží na životním prostředí jesenického regionu, investuje do snižování emisí CO2. Proto jsou nově výrobní a skladovací prostory osvětleny moderní LED technologií.
S motivem vylepšit pracovní prostředí, zvýšit produkční kapacitu a rozšířit výrobní program, je spojena instalace nové linky na výrobu akustických panelů, které Stomix dodává mateřské firmě.
Poslední novinkou, a pro skorošický závod jistým milníkem, je zprovoznění výrobní linky módního designového produktu StoVeneer Wood, což je laicky řečeno fasádní panel věrohodně imitující vzhled dřeva. Jako dřevo je dřevo, ale všude to nejde. Tyhle panely mají oproti dřevu či plastu vyšší odolnost, jsou levnější a lze je tónovat v mnoha odstínech. Pro spoustu stavebníků budou velmi zajímavou alternativou.
Když to Stomixu sečteme, tak nám firma ukazuje, že i odvětví stavebnictví dokáže být docela dynamické a progresivní, a pokud všechno výše popsané přispěje k dalšímu rozvoji závodu ve Skorošicích, nemůžeme nic namítat. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.