Skorošická základní škola loví prvňáky

11.04.2024

Obchod, hřiště, kostel, hospoda, dobrovolní hasiči a škola, to je "svatá šestka" tvořící základní vybavení, které potřebuje obec mít, aby plnohodnotně žila. S vylidňováním venkova a změnou chování lidí, se vlastně každý z nich musí o přízeň aktivně ucházet.

Ani škola nemusí čekat, kolik prvňáčků 1. září přijde, budoucí 'klienty' může lákat o dost dřív. Nejlíp se to dělá přes dobré výsledky školy. A pokud to nestačí, nastupují další povolené taktiky, jak o sobě dát vědět.

Kdo z rodičů předškolních dětí přijme pozvání Základní školy Skorošice na týden otevřených dveří (do 12.4. od 8 do 16hod.), ten se dozví. Třeba to, že škola je malotřídní, tedy se v jedné třídě učí děti od 1. do 3. ročníku a ve druhé třídě pak čtvrťáci s páťáky. Výhody takového mixu jsou asi zřejmé. Každopádně se žákům dostává nadstandardní pozornosti učitelek a prostoru se projevit. K tomu velká porce pohybu a angličtina už od první třídy.

Skorošická škola jde svým dětem naproti obrazně i fakticky ještě jinak, žáky sváží vlastním školním minibusem na trase Javorník-Vidnava-Vápenná. Při družině otevřené od 6 do 16 hod. to může pracujícím rodičům velmi zjednodušit rodinnou logistiku.

O tom, jak pestrý program žáci ve škole zažívají, nejlíp vypovídá video Skorošičáka Honzy Zhor, přesvědčit se na vlastní oči můžete ještě dnes a zítra.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.