Skoro dva miliony pro sport v Jeseníku

20.02.2022

Ve zdravém těle se nachází zdravý duch, vyřkl kdysi známý irský dramatik. Nevědomky nám nabil na dnešní text, protože okres Jeseník je nejstarší v ČR a má největší úmrtnost v Olomouckém kraji, se životním stylem tady máme sakra co dělat. Daří se tady sportování, hobby rekreačnímu i organizovanému výkonnostnímu, svoji zásluhu na tom má taky město Jeseník, které sportovce podporuje.

Na rok 2022 se dočkala většina sportovních klubů a organizací, jež vedou k aktivnímu pohybu hlavně děti. Ostatně to je jeden z parametrů. Podle předem známého klíče si 1,7 milionů korun rozdělili fotbalisti (FK Jeseník 391 tisíc), cyklisti (Force team Jeseník 239 tisíc), běžkaři (FENIX SKI TEAM Jeseník 222 tisíc), karatisté (Karate klub Jeseník 115 tisíc), horolezci (HOROLEZCI Jeseník 100 tisíc), florbalisti (FBK Jeseník 84 tisíc), baskeťáci (Basketbal Jeseník 79 tisíc), šachisté (Šachový klub Jeseník 70 tisíc)..., mezi dalšími příjemci finanční podpory města Jeseník to byli gymnastky, sjezdaři, sáňkaři, futsalisté, bikrosaři, rafťáci, tanečnice, plavci, tenisté a ragbisté.

Městští politici podpořili i některé sportovní akce, které mají mezinárodní význam (cyklistický Závod Míru U23 110 tisíc, mezinárodní šachový turnaj Jeseník Open 18 tisíc), republikový charakter (Mistrovství ČR mládeže v silniční cyklistice 45 tisíc, závody parašutistů), anebo okresní význam (např. závody horských kol, lezecké závody, Jesenická šedesátka aj.).

Inu, rozpočet Jeseníku není jen svícení na ulicích, opravy chodníků a sekání trávy :-) a čím více sportu, tím zdravější budeme.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.