Školní jídelna ve Vidnavě vaří nejzdravěji

11.10.2018

Možná vás to trochu překvapí, ale český systém školního stravování lze i v rámci světového srovnání považovat za velmi dobrý. Jinak řečeno, za obezitou našich dětí určitě nehledejte školní jídelny. Ty se dneska ve většině případů snaží vařit zdravě. A některé školní kuchyně se snaží ještě o něco více a zapojují se do projektu 'Zdravá školní jídelna'.
Takový certifikát si v nedávné době vysloužila i jídelna základní školy ve Vidnavě, kde se kuchařky z týmu paní Hany Pyszkové snaží dětem připravovat pestrou, chutnou a nutričně vyváženou stravu. Rodiče tak mají jistotu, že minimálně oběd od pondělí do pátku mají děcka v potřebné kvalitě. To říkáme proto, že primární odpovědnost za to, co děti jí, nesou rodiče, za sladké častěji babičky ;-) Pokud jde o projekt 'Zdravá školní jídelna', tak hodnotitelé sledují, zda čerstvé a sezónní suroviny tvoří základ jídel, jestli se méně solí a minimalizuje se používání instantních směsí atp.
Co další školy z Jesenicka, přihlásí se někdo další o certifikát? Jo, a když už jde řeč o jídle, snažit by se měli i dospělí, naše stravovací návyky často nejsou úplně OK.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies