Škola z Bělé pod Pradědem zabodovala v celostátní soutěži

01.07.2021

Nevíme, jestli je to blízkostí přírody, co nás na Jesenicku motivuje s tématem ekologie tolik pracovat nebo je to prostě uvědomělostí lídrů, kteří to do nás tlačí horem spodem? Máme tu zase jeden ekoúspěch.

Ve školách po České republice letos proběhl další ročník vzdělávacího programu 'CO2 liga', jehož hlavním úkolem je seznámit děti s problémem zvaným změna klimatu. Zapojené školy ve čtyřech kolech soutěže plnily úkoly simulující ekologické závazky tzv. Pařížské dohody, jíž si politici vytkli za cíl nedopustit oteplení planety o víc než 1,5 stupně Celsia.

Mezi šedesátkou soutěžících se podařilo proniknout na závěrečnou konferenci pro devět škol i dětem ze ZŠ a MŠ Bělá pod Pradědem. Žáci si poradili se všemi čtyřmi tématy - 1) grafickým a textovým ztvárněním klimatické krize, 2) naučili se počítat uhlíkovou stopu, 3) vytvořili pocitovou mapu míst ohrožených změnou klimatu v Bělé a za 4) vedení obce představili svá zjištění, a hlavně návrhy na zlepšení.

Konference proběhla v reprezentativních prostorách Senátu ČR, což akci dodalo na prestiži. Důležité je, že zapojené děti již teď avizují, že se problematice ochrany životního prostředí budou věnovat i nadále. Teď jim ale přejeme krásné prázdniny.

Foto (zdroj): Ekologický institut Veronica

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies