ŠKODA AUTO uzavřela partnerství s Gymnáziem Jeseník

03.01.2023

Konečně si toho všimli! ;-) 14x se stali mistry České republiky v robotické soutěži First LEGO League, až jim to vyneslo partnerství s jednou z nejmodernějších firem v zemi - automobilkou ŠKODA AUTO.

Jasně, že pokud sponzorujete Tour de France nebo Mistrovství světa v hokeji, může být skvělá střední škola pod vaši rozlišovací schopnost. Ve Škodovce ale ví, že práce s mladými talenty je pro ně důležitá.

Členové R.U.R. týmu Gymnázia Jeseník na sebe kromě opakovaných úspěchů s roboty upozornili tím, že v loňském ročníku soutěže řešili projekt poloautonomního kamionu. To oslovilo i experty mladoboleslavské automobilky, kteří mozky obvykle loví až na vysokých školách. Proč se ale nezajímat o jesenické středoškoláky, mají-li takto vyprofilovanou specializaci. Dnes je jejich LEGO model semiautonomního kamionu součástí škodovácké pojízdné laboratoře ŠKODA AUTO EDU.LAB, se kterou firma cestuje po středních a vysokých školách a chystá se i do Jeseníku!

V návaznosti na to všechno se ŠKODA AUTO rozhodla sponzorsky podpořit jesenický gympl, protože ten evidentně přispívá k přípravě budoucích odborníků na moderní technologie. Škodovácký vývojový tým jich potřebuje desítky, Jeseník se může stát dobrým dodavatelem.

Foto (zdroj): ŠKODA AUTO EDU.LAB, Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.