SKI busy v Jeseníkách přispívají ke snižování uhlíkové stopy

07.01.2023

Při pohledu na stav sněhové pokrývky se nezdá býti úplně vhodné psát o autobusových spojích, které počínaje sobotou 7. ledna začínají vozit lyžaře z Jesenicka a Šumperska na hory. Ale zima zase bude, uvidíte.

A až půjde nazout lyžáky nebo nacvaknout běžky na všech k tomu určených místech, zvažte k dopravení se na kopec využít některý ze SKI busů společnosti Arriva. Ty budou každý víkend od soboty 7. ledna do neděle 12. března vyrážet z Jeseníku a Šumperka, přičemž po cestě budou stavět u areálů zasvěcených zimním sportům - běžkám, skialpům, sjezdovkám, snowboardu. Nástup je možný v Jeseníku a v Bělé pod Pradědem, odvézt se můžete nechat do Skiparku Filipovice, Ski Areálu Červenohorské sedlo nebo do Areálu Kouty, to pokud jde o sjezdové lyžování. Na stejných místech najdete i běžkařské stopy, jsou-li příhodné sněhové podmínky. V případě Jeseníků tohle můžete online sledovat na portále Jdemenabezky.cz. Na pár kliknutí víte, na jak čerstvou stopu se můžete těšit.

Motivací pro nasazení takových autobusů je víc. Snížit počty aut mířících s lyžaři do hor (uhlíková stopa), zpřístupnit zasněžené Jeseníky i lidem nevlastnícím automobil, plus všem cestujícím tak nějak ušetřit starost s logistikou.

Foto (zdroj): Jeseníky - sdružení cestovního ruchu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.