Sjednocení propagace našich hor

09.01.2019

Bohatstvím našeho regionu, které možná ještě ani neumíme docenit, je "obyčejná" voda. Počkejte za 10, 20 let, jak velkým magnetem Jesenicka se voda stane. O čem už jsme ale přesvědčeni úplně všichni, že je pro náš region zásadní, jsou naše krásné hory - Jeseníky a Rychlebské hory.
Až se 17. ledna otevřou brány brněnského výstaviště, kde začne mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour 2019, setkají se jeho návštěvníci pouze s jedním stánkem propagujícím Jeseníky a Rychleby. Ptáte se, co je na tom pozitivního, že místo dvou stánků tam bude jeden? Inu, Jeseníky, jak známo byly doposud propagovány nějak Euroregionem Praděd (za Moravskoslezský kraj) a nějak Sdružením cestovního ruchu Jeseníky (za Olomoucký kraj). V takovém případě více je méně, protože návštěvníci našich hor vůbec nerozlišují, jestli právě lyžují v tom či onom kraji a chtějí na všech místech, ve všech propagačních materiálech apod. dostávat komplexní informace o Jeseníkách, Rychlebských horách a Králickém Sněžníku (za Pardubický kraj, s nímž se dohoda musí ještě dotáhnout).
Proto je fajn, že Michal Blaško za Euroregion Praděd a Tomáš Rak za Sdružení cestovního ruchu Jeseníky použili selský rozum a od teď se snaží propagaci Jesenicka spojit, aby incomingové agentury, cestovní kanceláře, individuální návštěvníci a další subjekty cestovního ruchu slyšeli jen jeden hlas lákající je k nám do jesenických hor.
Bravo pánové! Dořešte ještě ten Králický Sněžník a hurá do Brna na veletrh.

Foto (zdroj): Michal Klajban

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.