Simona Procházková léčí jesenickou přírodou

07.06.2018

Medicína jde neuvěřitelným způsobem dopředu, před padesáti, ale i deseti lety bychom si neuměli představit, co lékaři jednou vyléčí. A asi celý okres je rád, že se viditelně zlepšuje kvalita zdravotní péče v Jesenické nemocnici. Jenže všichni pro sebe můžeme udělat dost před tím, než budeme potřebovat medikamenty z lékárny.
A na to je odbornice Simona Procházková, kterou si v dobrém smyslu slova představte jako novodobou "bábu kořenářku", ačkoli v mnohem mnohem sympatičtějším provedení. Dle jejích slov nám příroda nabízí bylinky k uzdravování prakticky všech obtíží, přičemž více mluví o prevenci a posilování imunity než o léčbě jako takové.
Splněným snem Simony je vlastní bylinková manufaktura, ve které s manželem vyrábějí rozličné kapky a tinktury, vymýšlejí léčebné kúry a pracují výhradně s bylinami, které si vypěstují na svojí zahradě, případně sesbírají ve volné přírodě.
Úspěchy projektu 'Léčíme přírodou' dokazuje několik knížek napsaných Simonou i její občasná přítomnost v médiích, např. v TV pořadu Sama doma aj.
Děkujeme Simoně za její poctivou propagaci přírody a přemýšlíme o nasazení nějaké kúry i osobně, že prý játra a ledviny si máme hýčkat nejvíc. Pokud chcete taky, navštivte Simonin web.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.