Silvie Dluhošová pracuje 'remote' z České Vsi po celé ČR

20.08.2020

Chci se živit svými dovednostmi a schopnostmi, chci pracovat pro velké firmy, a přitom chci žít na Jesenicku? Jde to, čtěte. Pro positivJE zase jednou modelový příklad toho, jak digitální svět může dát mladým lidem nastartovaným k odchodu za kopec perspektivu v tomhle kraji zůstat.
Silvie Dluhošová pochází z České Vsi a je dosti hrdá na to, že po několikaletém kolečku Ostrava-Praha-Ostrava je zpět v rodné vsi. Dělá něco jiného, než na co to hodně let vypadalo, což tedy zase ukazuje, že flexibilita a schopnost adaptovat se vládnou světu.
Silvie vcelku na pohodu vychodila českoveskou základní školu a od 11 let navštěvovala Základní uměleckou školu v Jeseníku. Původně chtěla saxofon, leč jí byl doporučen trombon (holt Dechový orchestr mladých potřeboval obsadit post ;-) a ono se to potkalo. A to tak dobře, že už po roce byla součástí úspěšného tělesa a později proplula jako trombonistka ještě několika hudebními uskupeními (Trombonový kvartet, Big band, Oškerovci...).
Bylo nasnadě, jak vyřešit křižovatku zvanou výběr střední školy. Už během základky Silva jezdila na konzultace na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a má v tom prsty František Mech ze ZUŠky, že naše mladá hrdinka nastoupila na již zmíněnou hudební konzervatoř, na maturitní obor trombon. A už tehdy se formovala její profesní budoucnost, protože jako dítě se čtyřmi dalšími sourozenci se zkrátka musela brigádami zapojit do hrazení nákladů na studia.
Po SŠ si během zaměstnání dostudovala pedagogické minimum. Jenže Ostrava roku 2008 byla s platy hodně za hlavním městem, proto sbalila fidlátka a vyrazila dobýt Prahu. Na trombon ještě občas došlo, ale Silva se hlavně s vervou pustila do profesního života.
Nejdelší štací a nejlepší školou bylo 6 a půl let v Mafře, kde pracovala v obchodním oddělení a jak říká, kazit se to začalo až se vstupem nového vedení do vydavatelství. Z Mafry odešla pracovat jako obchodní ředitelka do společnosti Sixtio, která se zabývala tvorbou webů, e-shopů a marketingem. Po ¾ roce se však majitel rozhodl společnost dále neprovozovat, tehdy si uvědomila, že se toho hodně naučila, taky má nějaké kontakty..., a že by se s tím možná dalo živit na volné noze. Učarovalo ji SEO. Chytáte se? :-) Znají to všichni provozovatelé e-shopů nebo firmy, pro které je důležité, aby byli dobře dohledatelní na internetu. Takové SEO je o práci s klíčovými slovy, pomocí nichž vás či vaši firmu zákazníci ve vyhledávači najdou mezi prvními.
Silvie ale pochopila, že aby se tím dobře uživila, musí v tom být fakt dobrá, ostatně to chce být ve všem co dělá. Předvedla velkou porci sebekázně, když vcelku cíleně prošla dvěma agenturami zabývajícími se právě optimalizací webů (SEO), a to AdVisiem a Včelištěm, kde získala potřebné know-how. To jí umožnilo vrátit se do rodné České Vsi, taky kvůli péči o své rodiče, a začít na dálku pracovat pro klienty z celé republiky. Dneska za sebou má práci i pro velké firmy (např. Tescoma, E.on, UPC, Invia), provozuje několik internetových magazínů (Living Magazin, Profi-News, Magazín pro ženy...), vlastní taky e-shop Nemuzuotehotnet.cz, a ačkoli potvrzuje, že pracovat sama na sebe je opravdu zápřah (první dva roky makala 16 hodin denně), neměnila by, protože teď může naplno využívat benefitů, jež jí Jesenicko poskytuje. Třeba miluje své dva teriéry, trošku nesourodé duo Stafordširský bulteriér Franta a Jorkšírský teriér Ted, s nimiž podniká velké výlety.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.