Seznamte se, Rychlebské stezky

17.10.2020

Zahřeje u srdce pohled na mapu trailů a bike center České republiky, kde hodně jasně svítí Černá Voda. Nejen, že zdejší Rychlebské stezky (RS) jsou možná tím vůbec nejlepším místem pro zábavu na horském kole, ony jsou taky hlavně strůjcem rozmachu tohoto stylu ježdění v přírodě.
RS dokončují svoji 11 sezónu, a kdo ví, jak vypadaly jejich začátky, musí uznat, že za tu vlastně pořád ještě krátkou dobu ušly obrovský kus cesty. Kolem otce zakladatele Pavla Horníka se vytvořila velmi silná komunita jednak lidí, kteří na stezkách pracují jako zaměstnanci či dobrovolníci na brigádách - těch jsou rozhodně desítky až nižší stovky, a pak jsou tu tisíce těch, co už okusili kilometry trailů vybudovaných v rychlebských lesích, a to hodně citlivě vůči přírodě.
My si na fenomén Rychlebských stezek stále jaksi zvykáme, a i když budete namítat, že tahle zábava je jen pro určitou část cyklistů, budeme souhlasit, ale vždycky si přisadíme, že ta skupinka se povážlivě zvětšuje, a že díky téhle skupince (v případě RS čítající tisíce) dnes ví o existenci nějakého Jesenicka, nějakých Rychlebských hor, nějaké Černé Vody... mnohem více lidí.
Že to není nějaké růžovobrýlaté tlachaní potvrzuje video jistého Trail Huntera - fakt odborníka na ježdění v lese. Ten pořídil kompletní záznam z bikování na Rychlebkách, a to vám krásu a rozsah RS parádně představí.

Foto (zdroj): Rychlebské stezky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.