Sežeňme prachy na prádelnu Charitě Jeseník

04.11.2020

Jsme zvyklí, že velké korporace dávají peníze do neziskového sektoru nebo případně samy provozují nadace. Přijde nám, že když rozdává peníze soukromý sektor, líp si hlídá smysluplnost daru, dotace, pomoci. Takže dostane-li se váš non profit projekt do jejich užšího výběru, už jen to je dobrá zpráva.
Právě to se stalo Charitě Jeseník, která do soutěže 'ČSOB pomáhá regionům' přihlásila svoji vidnavskou prádelnu. Tu provozuje v domově Svaté Hedviky a ačkoli prostor jako takový prošel rekonstrukcí před třemi lety, pračky a sušička jsou už poněkud za zenitem a věčně porouchané. A jelikož na vyprané prádlo z Vidnavy čekají i další zařízení spadající pod Charitu Jeseník, dává velký smysl se o peníze na techniku ucházet. Je to vymyšlené tak, že soutěžící projekty, čtyři v každém kraji, sbírají hlasy veřejnosti a podle nich pak ČSOB rozdělí 50.000, 40.000, 35.000 a 25.000 korun.
Pojďme pro Charitu Jeseník "naklikat" co nejvíc peněz, ať si pradlenky ve Vidnavě můžou pořídit dvě pořádné vysokootáčkové pračky, dvě výkonné sušičky a profi žehlící soustavu, ať od nich to prádlo pro seniory odchází čisté a voňavé. S modernějšími stroji se určitě ušetří i za elektriku a za vodu. Hlas Charitě Jeseník dejte tady

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.