Šestnáctý positivJE MOTIVATOR obstaral Samuel Vrbovský

29.11.2022

Vždycky je to pro nás odměna, vzít někoho zajímavého na jesenickou střední školu v rámci přednáškové série positivJE MOTIVATOR. Posledním hostem byl místní rodák žijící v Praze Samuel Vrbovský, jehož jsme pozvali na půdu Střední průmyslové školy, kde na 45 minut ovládnul zasedačku plnou středoškoláků. Jeho povídání ani trochu nenudilo a snad právě proto, že on sám po škole není tak dlouho, dokázal si lehce získat pozornost budoucích stavařů a strojařů.

Absolvoval jesenické gymnázium a po něm zamířil na Univerzitu Karlovu, kde si vybral Institut ekonomických studií. Výuka v angličtině, spousta ambiciózních spolužáků, pestrý život v Praze..., to byla ideální kombinace, v níž se Samuel rozhodl studovat ve Švédsku na School of Economics.

Kromě toho si ještě v době vysokoškolských studií střihnul zajímavé pracovní štace. Dělal u jedné z nejvýznamnějších hračkářských firem Hasbro i u největší tabákové společnosti Philip Morris. To všechno byla přípravka na jeho dnešní post v úspěšné české investiční společnosti WOOD & Company, kde na plné obrátky rozjíždí kariéru investičního analytika.

Nemusí mít každý student podobné plány, aby si z jeho povídání nemohl vytáhnout ty nejinspirativnější momenty. Samuel považuje za klíčové budování vztahů s dalšími lidmi. V tom spatřuje klíč skoro ke všemu.

Doporučujeme si záznam jeho přednášky pustit, neprohloupíte, ať je vaše životní cesta jakákoli.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.